Fotoselli Kapı Nasıl Çalışır?

Fotoselli Kapı Nasıl Çalışır?

Çalışma şekline baktığımızdaysa, dört ana sistemin bir araya gelmesi sonucunda sistemin işlediğini görürüz. Bu sistemler, algılama, kontrol paneli yönetim, kanat profilleri, motor ve yürütme grubudur. Algılama, diğer ismiyle radar denilen sistem, kapıya gelen objeyi algılar. Böylelikle bu, mikrodalga veya kızılötesi frekanslarla yapılmaktadır. Ürünün objeyi algıladığı anda programlanmaya uygun, düşük seviyeli elektrik sinyalini kontrol paneline göndermesi sağlanır. Kontrol paneli bu mekanizmanın beynidir.

Ürünün 5 fonksiyonunu yönetir. Bu sistem kapının en üst kısmında ve içeriye denk gelen ana gövde içerisindedir. Kanat profilleri sistemi ise, ana malzeme olarak alüminyumdan yapılmıştır. Kanatların ağırlığı, kapının performansıyla orantılı olarak yapılır.  Bu ürünün motoru ve yürütme grubu ise en önemli unsurudur. Dekoderli motorlar oldukça yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Motor ve yürütme grubu birbirleriyle bağlantılı çalışmaktadır ve orantılı performanslar içerisindedirler. Kapının hız ayarı, ağırlık ayarı gibi pek çok özellikler motora bağlı olarak belirlenmektedir.

Kapı sistemlerinin kullanım yerlerine baktığımızdaysa, yayaların çok fazla bulunduğu yerler göze çarpar. Süpermarketlerde, hava limanlarında, fabrikalarda gibi pek çok yerde görmekteyiz. Böylesine kullanışlı ürünün fiyatları ise oldukça hesaplıdır. Teknolojisi ilerledikçe de bu ürünün fiyatları daha ucuz hale gelmektedir.

FOTOSELLİ KAPI NEDİR?

Yana kayar otomatik fotoselli kapılar, radar gözlerinin hareketli bir cisim algıladığında açılıp ve ayarlanabilir özelliğiyle istenilen sürede kapanması, giriş-çıkışların yoğun olduğu yerlerde […]

error: Kopyalama Karşı Korumalıdır !!